Interaktív edzőgörgő - mi az és miért jó?

Az utóbbi években a kerékpározás, mint sporttevékenység iránt érdeklődők számára egyre gyakrabban hallható az interaktív edzőgörgő kifejezés. Nem mindenki olvas azonban napi szinten ilyen témában, de ha már ezt a cikket olvasod, akkor nyilván érdekel a kérdés: lássuk, mi is a görgőzés és miben más egy interaktív edzőgörgő?

Az edzőgörgő, mint általában a legtöbb fejlesztés, a profi kerékpársportból indult és lett egyre népszerűbb a többi kerékpáros körében. A profi versenyzők két dologra is használják. Biztosan láttál már olyan fotót, hogy a csapatbusz előtt a versenyzők egy sorba rendeződve ülnek a biciklin. Ilyenkor a versenyek előtti bemelegítés történik, felhozzák a keringésüket a megfelelő szintre, hogy a rajtnál rögtön nagy teljesítményt tudjanak leadni.

Bemelegítés verseny előtt edzőgörgőn.(fotó: Justin Feck)

A másik felhasználása egy bringás görgőnek az edzés. Kevesen engedhetik meg maguknak, hogy az egész felkészülési szezont valamilyen mediterrán országban töltsék és végigtekerhessék az egész évet a szabadban. Azonban természetesen akkor is edzeni kell, amikor rossz az időjárás és hamar sötétedik. Így van ez velünk, „hétköznapi halandókkal” is: kevesebb kedvünk van egy áztatós, ködös, hideg téli délutánon kint edzeni, de azért edzeni jó lenne.

Edzés a szobában - nem kell unalmasnak lennie a görgőzésnek(fotó: DeporVillage)

Az első esetben, azaz, amikor bemelegítésre használnak egy edzőgörgőt, akkor igazából tökmindegy, hogy milyen az az eszköz, fel kell pörögni, de nem töltenek rajta órákat. A pályakerékpárosok például sokszor használnak erre szabadgörgőt, aminek semmilyen ellenállása nincs is.


Szabadgörgő - az egyensúly a király!(fotó: bikeradar)

Hanem amikor tényleg hosszú órákat kell eltölteni egy szobában edzéssel napról napra és újra és újra… Akkor már igazán nem mindegy, hogy milyen eszközön kell dolgozni. Az interaktív edzőgörgők tulajdonképpen erre hivatottak. Azért találták fel, hogy ne legyen dögunalmas az edzés.
Lehetne dobálni a kifejezéseket, hogy FE-C és FTMS és társai, de akkor a cikk lenne dögunalmas.
A lényege annyi, hogy a görgő meg a számítógép (vagy tablet, vagy telefon) összekapcsolódik és egymásnak adatokat küld. A számítógépen látszik, hogy milyen a teljesítményünk a görgőn, a görgő pedig úgy szabályozza az ellenállást, ahogy a számítógép mondja.
És ez az érdekes része.
A számítógépen meg lehet tervezni, hogy milyen edzésmunkát akarunk végezni: terhelés intenzitása, időtartama, stb. és ezek alapján fogja a görgőt vezérelni.
Vagy, ami még jobb: azok a számítógépes programok, amik úgy működnek, mint egy „videójáték”. Bekapcsoljuk a virtuális világot, vagy a videóra rögzített útvonalat és a görgő pontosan azt az ellenállást fogja szimulálni, mintha ott kéne feltekernünk. Hegynek nehéz, völgynek könnyű.

A ZYCLE interaktív edzőgörgők minden trénerszoftverrel kompatibilisek.

Változatos, interaktív, életszerű.
Sokkal könnyebben áll neki az ember egy ilyen edzésnek, mint egy sima szobabiciklizésnek. Ez a lényeg: olyan eszközt kapsz, amit szívesen használsz és nem porosodik a szobában egy hét vagy jó esetben egy hónap után.

Ilyen edzőgörgőket kínálunk mi is: a ZYCLE kínálatában van mindenféle: a wheel-on görgő, a ZPro, az utóbbi évek slágere, a direct drive ZDrive, és az idei év legnépszerűbb modellje, a ZBike.

ZYCLE edzőgörgő választék

Viddabringát webshop by Neuzer Bicycle Company  |  +36 20 427 1232